Kradl ředidlo, způsobil požár. Bývalý zaměstnanec Severochemy čelí obvinění z obecného ohrožení

Kvůli požáru liberecké chemičky Severochema se škodou zhruba 140 milionů korun byl z obecného ohrožení obžalován její bývalý pracovník. Uvedla to ve čtvrtek televize Nova na základě vyjádření mluvčích libereckého státního zastupitelství Lukáše Paldury a Okresního soudu v Liberci Přemysla Pechláta. Požár podle televize vznikl před dvěma lety zřejmě ve chvíli, když obžalovaný muž v zaměstnání kradl ředidlo.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli požáru liberecké chemičky Severochema se škodou zhruba 140 milionů korun byl z obecného ohrožení obžalován její bývalý pracovník (ilustrační snímek) | Foto: Mikuláš Křepelka | Zdroj: Česká televize

„Dozorová státní zástupkyně podala obžalobu k Okresnímu soudu v Liberci,“ uvedl mluvčí státního zastupitelství Paldura. Podle mluvčího soudu Pechláta muž čelí obžalobě z obecného ohrožení z nedbalosti.

Chtěl ukrást chemikálie za 3 tisíce a zavinil požár Severochemy se škodou 100 milionů

Číst článek

Hlavní líčení se bude podle televize konat asi ve druhé polovině září. Muži hrozí až osm let vězení.

Obžalovaný muž si chtěl podle televize v chemičce napustit do kanystru a ukrást asi deset litrů ředidla za zhruba 3000 korun. Při krádeži pak podle vyšetřovatelů vznikl elektrostatický výboj, který způsobil požár podniku. Severochema vyčíslila veškeré škody způsobené požárem i následnou odstávkou provozu na zhruba 140 milionů.

120 hasičů

Mohutný požár vypukl v areálu Severochemy 29. května 2017 krátce po poledni. Oheň se rychle šířil a provázely ho četné výbuchy sudů naplněných chemikáliemi. Požár zasáhl sklad hořlavých kapalin a také část výroby.

Záchranná služba tehdy odvezla z areálu jednoho lehce popáleného člověka, který se nadýchal zplodin. Zraněn byl i jeden z hasičů. Z továrny a jejího okolí evakuovala policie 50 lidí. Na místě zasahovalo okolo 120 hasičů, 26 hasičských jednotek a byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme