Severomoravská policie uzavřela případ útoku na Romy

Severomoravská policie uzavřela jeden z nejvážnějších rasově motivovaných deliktů. Případ čtyř holých lebek, které loni v červnu brutálně napadly romské mladíky, teď dostal do rukou žalobce. Skinheadi způsobili mladým Romům vážná zranění, jeden z nich musel být hospitalizován.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skin před soudem | Foto: Česká televize

Čtveřice mladíků je dodnes stíhána vazebně. Skinheadi sice při útoku neprovolávali rasistická hesla, ale měli na sobě oděv s fašistickými symboly. Na romské mladíky zaútočili podle policistů skutečně brutálně. Rozsah zranění popsal kriminalista Rostislav Chobola: "Jeden z těch poškozených utrpěl zranění, které byly přímo ohrožením života, takže byl hospitalizován ve fakultní nemocnici v Ostravě, druhý měl střední zranění v obličejové části. Útok byl veden jednak bodnou zbraní a jednak za použití plynové pistole, takže tam byly popáleniny, nějaké zlomeniny nosních kůstek."

Policie ihned po tomto útoků provedla i skinheadů domovní prohlídky. Našla tam spoustu publikací a symbolů s fašistickou tématikou. Jak to potvrdil zástupce severomoravského policejního ředitele Jiří Pščolka: "Je to jednoznačný, sviňky odporný extremistický útok. Je to útok spáchaný 4 lidmi. Viděli jste asi tu dokumentaci, jak vypadaly jejich byty, to je něco úděsného. Jestliže já se na to podívám a vidím tam busty a malůvky Hitlera a veškerou jeho neonacistickou literaturu, tak je to něco strašnýho."

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme