Severomoravská policie uzavřela případ útoku na Romy

Severomoravská policie uzavřela jeden z nejvážnějších rasově motivovaných deliktů. Případ čtyř holých lebek, které loni v červnu brutálně napadly romské mladíky, teď dostal do rukou žalobce. Skinheadi způsobili mladým Romům vážná zranění, jeden z nich musel být hospitalizován.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skin před soudem | Foto: Česká televize

Čtveřice mladíků je dodnes stíhána vazebně. Skinheadi sice při útoku neprovolávali rasistická hesla, ale měli na sobě oděv s fašistickými symboly. Na romské mladíky zaútočili podle policistů skutečně brutálně. Rozsah zranění popsal kriminalista Rostislav Chobola: "Jeden z těch poškozených utrpěl zranění, které byly přímo ohrožením života, takže byl hospitalizován ve fakultní nemocnici v Ostravě, druhý měl střední zranění v obličejové části. Útok byl veden jednak bodnou zbraní a jednak za použití plynové pistole, takže tam byly popáleniny, nějaké zlomeniny nosních kůstek."

Policie ihned po tomto útoků provedla i skinheadů domovní prohlídky. Našla tam spoustu publikací a symbolů s fašistickou tématikou. Jak to potvrdil zástupce severomoravského policejního ředitele Jiří Pščolka: "Je to jednoznačný, sviňky odporný extremistický útok. Je to útok spáchaný 4 lidmi. Viděli jste asi tu dokumentaci, jak vypadaly jejich byty, to je něco úděsného. Jestliže já se na to podívám a vidím tam busty a malůvky Hitlera a veškerou jeho neonacistickou literaturu, tak je to něco strašnýho."

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme