Sexuální devianti uprchli z léčebny v Kosmonosích

Tři nebezpeční sexuální devianti utekli v noci na dnešek z psychiatrické léčebny Kosmonosy na Mladoboleslavsku. V krátké době je to již potřetí. Pacienti Roman Fron a Roman Gábor utekli z ústavu už v srpnu; tentokrát s sebou ale vzali i nezletilého chlapce. Podle ředitelky léčebny Daniely Kolářové muži přeřezali a ohnuli mříže na okně v ložnici v přízemí. Policie po uprchlících vyhlásila celostátní pátrání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Fron a Roman Gábor

Roman Fron a Roman Gábor | Zdroj: ČTK

Ředitelka Kolářová dále prohlásila, že pracovníci léčebny nedokázali útěku zabránit. "Na tomto oddělení byla zpřísněna veškerá opatření, musím upozornit, že se jedná o režimové uzavřené oddělení, pacienti měli omezeny vycházky a v noci byli pravidelně kontrolováni v krátkých časových intervalech po zhruba dvou hodinách přímou kontrolou pokojů a pacientů na lůžku," řekla Českému rozhlasu ředitelka.

Daniela Kolářová už po předchozí sérii útěků namítala, že léčebna je zdravotnickým zařízením, které není možno proměnit ve věznici. Personál by podle ní musel držet celonoční služby jak v ložnicích, tak i na chodbách nebo toaletách, a to nevidí jako reálné. Zlepšení všech opatření by stálo miliony korun, na které léčebna nemá peníze.

Kolářová vidí řešení v dlouho plánovaném ústavu pro podobně nebezpečné pacienty, který by mohl zajistit přísnější režim jejich hlídání.

Marika Táborská, Markéta Pešková, Šárka Hrdličková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme