Shoda na nutnosti pokračování blízkovýchodních mírových jednání

Mírová jednání mezi Palestinci a Izraelem musejí pokračovat, V Praze se na tom shodli šéf palestinské autonomie Mahmúd Abbás a český prezident Václav Klaus.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mahmúd Abbás

Mahmúd Abbás | Foto: Marián Vojtek

Extremismus jak u Palestinců, tak Izraelců vrací mírová jednání zpět na začátek, řekl dnes Václav Klaus po setkání s Abbásem. "Jsme plně přesvědčeni, že mírový proces musí pokračovat, že není jíné cesty než negociace."

Podle Mahmúda Abbáse by obě strany - Izrael i Palestinci - měly dodržovat své závazky z minula. Pro mírové řešení je podle Abbáse klíčový vznik samostatného palestinského státu. Palestinský prezident po schůzce s Klausem také ocenil působení české diplomacie na Blízkém východě: "Vážíme si pomoci České republiky, kterou nám poskytuje. I na diplomatické úrovni v pozici předsednického státu Evropské Unie."

Česká republika má v Palestině vlastní rozvojové projekty, na humanitární pomoc lidem v Gaze uvolnila patnáct milionů korun.

Milan Kopp, Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme