Strahovské sídlo fotbalové asociace opět prohledává policie. Podrobnosti o zásahu tají

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahují v centrále Fotbalové asociace ČR. Radiožurnálu to bez dalších podrobností potvrdil mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Mluvčí asociace Michal Jurman sdělil, že kriminalistům předávají veškerou vyžádanou dokumentaci.

Praha (Aktualizováno: 10:24 17. 2. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejde o první zásah policie v sídle asociace. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podle serveru Seznam Zprávy policisté z protimafiánské centrály zasahují na Strahově kvůli zakázce na dezinfekci šaten. Existuje podezření, že asociace nehospodárně nakládala s finančními prostředky.

Vlivný fotbalový funkcionář Berbr je opět na svobodě, ve vazbě strávil téměř tři měsíce

Číst článek

„FAČR poskytuje zástupcům policie ČR standardně maximální součinnost tak, jak avizovala dopředu v podobných případech. To znamená, že předáváme veškerou vyžádanou dokumentaci a spolupracujeme na všech dalších potřebných procedurách. Konkrétní detaily nebo další podrobnosti ale nemůžeme samozřejmě v tuto chvíli komentovat,“ řekl novinářům mluvčí asociace Jurman.

FAČR za dezinfekci v 90 klubech zaplatila firmě bývalého ligového hráče Jiřího Tymicha 9,89 milionu korun, přestože práce byla provedena jen v 41 týmech. Na nesrovnalosti v prosinci upozornila kontrolní a revizní komise asociace a doporučila předat případ policii nebo státnímu zastupitelství.

Většinu částky asociace dostala zpět, neboť s dodavatelem uzavřela dohodu o narovnání. Za odvedené práce firmě zbylo téměř 700 tisíc korun.

Kriminalisté zasahovali v sídle asociace už vloni v říjnu, kdy odstartovala kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů kolem bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra. Vlivný funkcionář po vypuknutí aféry postupně odstoupil ze všech pozic v asociaci a případ stál funkce v českém fotbale a UEFA i jeho manželku Dagmar Damkovou.

Berbr byl v lednu po téměř třech měsících propuštěn z vazby a jako další osoby v kauze je dál vyšetřován na svobodě. V aféře je obviněno celkem 20 lidí.

jt, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme