Silná bouře se přehnala nad jihem Čech

Další silná bouřka se v noci přehnala nad Jihočeským krajem. Hasiči museli především odstraňovat spadané stromy. Nejvíce práce měli na Táborsku, jak potvrdil operační důstojník Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Bedřich Vrkoč.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouře řádila na Chomutovsku | Zdroj: ČTK

"Odstranění padlých stromů na rodinný dům v Soběslavi, odstranění padlých stromů na chatky v dětském táboře Kovosvit v Doubí, na železniční zastávce v Doubí a z vozovky mezi obcemi Košice a Tučapy. Dále se odstraňovaly padlé stromy z vozovky v katastru obce Sudoměřice u Bechyně, odstranění stromů v obci Košice a ve 21.44 hodin evakuace dětí a doprovodu z dětského tábora v obci Staré Sedlo do náhradního ubytování v obci Opařany," upřesnil operační důstojník.

Evakuace probíhala za asistence policie a bylo evakuováno 25 osob. V souvislosti s bouřkou hasiči hasili požár chaty na Jenišově u Lipna, kterou zapálil blesk. Před půlnocí pomáhali zdravotníkům při záchraně muže, který u Přešťovic na Strakonicku spadl ze skály.

Bouře - provázená deštěm, silným větrem a místy i kroupami - v noci zasáhla i Vysočinu. Hasiči vyjížděli k desítkám případů, kdy museli odstraňovat spadlé stromy a čerpat vodu ze zatopených sklepů. Strom spadl také na budovu domova důchodců v Proseči - Obořišti na Pelhřimovsku. Nikdo nebyl zraněn.

Ivan Mls, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme