Silné bouřky mohou zasáhnout téměř celé Čechy. Hrozí od středečního odpoledne

Meteorologové varují před silnými bouřkami. Ty by měly do Česka dorazit zítra odpoledne. Podle výstrahy zasáhnou téměř celé Čechy a mohou být doprovázené kroupami. Riziko nebezpečí vzniku požárů rozšířil dnes Český hydrometeorologický ústav na celou Moravu a Slezsko, v Čechách platí pro kraje Středočeský, Plzeňský, Jihočeský a v Praze.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Čechách hrozí od středečního odpoledne silné bouřky. Upozornil na to dnes Český hydrometeorologický ústav. Při nich může odpoledne, večer a v noci na čtvrtek napršet až 30 litrů na metr čtvereční. Hrozí také krupobití a nárazy větru mohou dosáhnout rychlosti 72 kilometrů v hodině.

Riziko nebezpečí vzniku požárů rozšířil ČHMÚ na celou Moravu a Slezsko, v Čechách platí pro kraje Středočeský, Plzeňský, Jihočeský a v Praze.

Česko se potýká s extrémním suchem, některé přehrady mají minimum vody

Číst článek

Varování před vysokými teplotami s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 13 hodin do středeční 20. hodiny pro Prahu a kraje Středočeský, Plzeňský a Jihočeský.

Od 13 hodin do dnešních 20. hodiny platí ta samá výstraha pro všechny moravské kraje, tam ale od středečních 13 hodin začne platit výstraha před velmi vysokými teplotami s vysokým stupněm nebezpečí.

Pro kraje Karlovarský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký a pro kraj Vysočina platí od středy 13 hodin výstraha před vysokými teplotami s nízkým stupněm nebezpečí.

Nízké nebezpečí hrozí podle ČHMÚ i u bouřek, které mohou přijít od středečních 15 hodin v Praze a krajích Středočeském, Karlovarském, Plzeňském, Jihočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Libereckém a Ústeckém.

Výstraha před bouřkami | Foto: Český rozhlas

Výstraha před vysokými teplotami | Foto: Český rozhlas

Počasí před bouřkou | Foto: Tomáš Šácha

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme