Ve čtvrtek hrozí silné bouřky s kroupami, varují meteorologové. Příští týden mají přijít ‚tropy‘

V Čechách se ve čtvrtek odpoledne místy vyskytnou silné bouřky s vydatným deštěm. Srážky mohou ojediněle rozvodnit menší toky a zatopit níže položená místa. Bude následovat slunečnější počasí, které vyvrcholí teplotami, které dosáhnou až 30 stupňů, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtvrtek může přinést deštivé počasí (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Čtvrteční oblačné počasí doprovodí přeháňky a bouřky. Upozornění před bouřkami platí od čtvrtečního poledne do 21.00 pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj.

Vedle rizika rozvodnění potoků nebo zatopení podchodů, podjezdů či sklepů by obyvatelé měli počítat s tím, že silný vítr může při bouřce lámat větve a nebezpečné mohou být i kroupy a blesky. „Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty,“ doplnili meteorologové.

Podle meteorologa Pavla Šimandla obdobné počasí přinese pátek, bouřky se vyskytnou ale jen ojediněle. Denní teploty by se měly pohybovat mezi 22 a 26 stupni, noční mezi 14 a 10 stupni.

V sobotu nastane mírná změna, přes den bude polojasno až oblačno. Místy se objeví přeháňky. Meteorologové očekávají denní teploty mezi 23 a 27 stupni, noční mezi 15 a 11 stupni.

Nedělní počasí ovlivní studená fronta, která den předtím přejde přes území Čech. Z počátku bude podle předpovědi Českého meteorologického ústavu polojasno až oblačno. Na severozápadě až severu se očekávají přeháňky. Místy se vyskytne i vítr s nárazy kolem 15 metrů za sekundu, který odpoledne bude slábnout. Postupně ubude oblačnosti. Denní teploty klesnou na 17 až 21 stupňů, noční na 13 až 9 stupňů.

První polovina příštího týdne se ponese v duchu slunečného bezoblačného počasí. Teploty se vrátí ke 23 až 27 stupňům přes den a 10 až 6 stupňům v noci. Podle Šimandla v druhé polovině můžeme čekat silné přeháňky a bouřky. Denní teploty budou dosahovat 28 až tropických 30 stupňů.

ČTK, Julia Pátá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme