Silné bouřky v Česku lámaly stromy a zastavily provoz na několika tratích

Česko zasáhly v pondělí odpoledne a večer extrémně silné bouřky. Na některých místech zastavily provoz na železnici kvůli popadaným stromům, hasiči také vyjížděli k zatopeným sklepům. Nikde ale bouřky větší škody nenapáchaly a zamířily do Polska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Voda z přívalového deště zaplavila vestibul stanice metra Můstek | Zdroj: ČTK

Vedle jihu Čech a Vysočiny zasáhly silné bouřky také Středočeský, Pardubický a Královéhradecký kraj. Vyskytly se i v Praze, Libereckém kraji a s výjimkou Zlínského kraje i na celé Moravě a ve Slezsku.

Kolem šesté hodiny večer popadaly stromy na několik tratí. Vlaky tak nejezdí z Českých Budějovic do Benešova v úseku Chotoviny – Tábor, kde nefunguje ani náhradní autobusová doprava, protože stromy podle mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové zatarasily i silnice. Problémy jsou i na dalších regionálních tratích.

„V jižních Čechách například mezi Temelínem a Číčenicemi, rovněž také mezi Bechyní a Sudoměřicemi u Tábora a potom ve Středočeském kraji mezi Vlašimí a Postupicemi na trati Benešov u Prahy – Trhový Štěpánov. Provoz je tam zastavený, někde se připravuje náhradní autobusová doprava," upřesnila Pistoriusová.


Radarový snímek území České republiky v pondělí 29. července v 18:15 hodin | Foto: ČHMÚ

Proti kroupám lze auto pojistit v rámci havarijního pojištění i povinného ručení

Číst článek

Jana Zemanová, Michal Záboj, Tereza Bartůňková, Pavel Pavlas, Hana Mikulincová, Václav Plecháček, Marína Dvořáková, Simona Bartošová, Veronika Neprašová, Dagmar Mudrová, Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme