Silné bouřky v noci nehrozí

Český hydrometeorologický ústav odvolal varování před silnými bouřkami pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj. V úterý by ještě mělo přšet, řeky by se ale neměly rozvodnit. Počasí by se mělo stále zlepšovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí | Foto: Tomáš Adamec

Moravské regiony se potýkaly se silnými bouřkami během dnešního odpoledne a večera. „Srážkové úhrny se pohybovaly okolo 30 milimetrů, bouřky byly o něco slabší, než včera, kroupy se vyskytovaly jen výjimečně na Svitavsku,“ popisuje situaci meteorolog Jan Šrámek.

Intenzivnější bouřky s výrazným krupobitím dnes zasáhly hlavně Slovensko a Polsko. Meteorologové v Čechách nezaznamenali žádné výrazné vzestupy toků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Meteorolog Jan Šrámek hovoří o výhledu počasí na dnešní noc a následující dny ve Stalo se dnes.mp3

„To jsou relativně dobré zprávy. Aktuální situace je taková, že srážky už odeznívají, takže v nejbližších hodinách by měl být relativně klid,“ říká meteorolog Jan Šrámek.

„V nejbližších hodinách by se nic dramatického dít nemělo, celé území už je v chladnějším vzduchu, a intenzivnější bouřky nehrozí. I na východě území můžeme počítat s klidnější nocí,“ dodal Šrámek.

Na severu Čech by měly řeky srážkové úhrny pojmout

S obavami vzhlížejí k nebi stále lidé na severu Čech, kteří mají za sebou několik etap bleskových povodní. Ty by se v nejbližší době opakovat neměly.

„V noci by srážkové úhrny na severu Čech neměly přesáhnout 2 mm, během zítřejšího dne počítáme s občasným deštěm a srážkovými úhrny do 15 milimetrů,“ říká meteorolog.

Déšť by měl být podle Jana Šrámka z Českého hydrometeorologického ústavu rozprostřen do většiny dne, což znamená, že by se na severu Čech neměly konat větší průtrže mračen.

„Pokud bude 15 milimetrů rozloženo do delšího časového období, měly by to toky bez problémů pojmout,“ dodává meteorolog.

V dalších dnech bude srážek méně, ale ještě ve středu a ve čtvrtek se místy mohou vyskytnout přeháňky.

„Od pátku bude pravděpodobně počasí spíše slunečné a beze srážek, což by mělo postiženým regionům pomoci,“ doufá meteorolog Jan Šrámek.

Aneta Vojtěchová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme