Silné bouřky budou o víkendu na ústupu, deště vystřídá slunečné počasí

Silné bouřky, které zasáhly většinu území České republiky, budou pokračovat i v noci ze čtvrtka na pátek. Bouřky budou doprovázeny přívalovými dešti a kroupami. O víkendu bude špatné počasí na ústupu, konec týdne se ponese ve znamení příjemných denních teplot. Vyplývá to z informací, které serveru iROZHLAS.cz poskytl Český hydrometeorologický ústav.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neobvykle silné bouřky vystřídá slunce. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Neobvykle silné noční bouřky, přívalové deště a kroupy, které zasáhly Českou republiku, budou pokračovat i v noci ze čtvrtka na pátek. Především na východě se bude čtvrteční noc nést ve znamení dešťových přeháněk a bouřek, které mohou být místy velmi silné. Bouřky budou doprovázet srážky s úhrnem až 50 milimetrů. Během čtvrteční noci bude pro celou republiku platit výstraha před silnými bouřkami a zvýšenými hladinami vodních toků.

V průběhu pátku budou srážky v Česku na ústupu, na Moravě a ve Slezsku se vyskytnou jen ojediněle. Páteční den má být oblačný, na Moravě a ve Slezsku i polojasný. Denní teploty se budou pohybovat v průměru kolem 21 stupňů Celsia, na východě mohou dosáhnout až 27 stupňů.

Víkendové počasí se ponese především ve znamení příjemného letního počasí. Sobota má být oblačná až polojasná, v průběhu dne se mohou místy vyskytnout přeháňky či ojedinělá bouřka. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 26 stupňů. V neděli bude podle meteorologů převažovat polojasno, nejvyšší denní teploty odhadují na 28 stupňů.

hyh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme