Silničáři měli opět plno práce

Silnice v celé republice byly i přes noční a ranní sněžení sjízdné. Místy napadalo až 15 centimetrů nového sněhu. Silnice byly buď mokré, nebo na nich byly zbytky rozbředlého či uježděného sněhu. Někde bylo pod ním náledí. Na Bruntálsku, Vsetínsku a Kroměřížsku se tvořily mlhy. Nikde však nevznikly závažnější problémy a silničáři nemuseli vyhlásit kalamitní stav. Komunikace udržovali průběžně pluhováním a posypem. Podrobnější informace o aktuální dopravní situaci najdete na adrese www.zelenavlna.cz

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněhová kalamita | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Komunikace ve velké části republiky ze soboty na neděli opět přikryla nová vrstva převážně mokrého sněhu. Až deset centimetrů přibylo na území jižních Čech, nebo v Praze. Silničáři vyjeli do terénu s pluhy a sypači, kalamitní stav však nehrozil.

Silničáři upozorňují řidiče, že pod novým sněhem leží místy vrstva starého ujetého sněhu, která je zledovatělá a někde vytváří koleje. Při cestě do Jihočeského kraje je nutná maximální opatrnost. V jižních Čechách místy ještě sněží, meteorologové však vydatnější srážky nepředpokládají.

Od tří do deseti centimetrů nového sněhu napadlo ve Zlínském kraji. Silničáři všech čtyř okresů byli v noci s technikou v terénu, takže všechny vozovky jsou dnes s opatrností sjízdné. Na Vsetínsku se místy tvoří mlhy.

Všechny silnice v Ústeckém kraji jsou dnes sjízdné i přesto, že v některých horských oblastech napadlo z noci na dnešek až 15 centimetrů sněhu.

Sníh naopak uvítali lyžaři a o tomto víkendu využoli ideální sněhové podmínky na horách. Někde však byla i přesto návštěvnost menší. Například v Jizerských horách to způsobily lyžařské závody Jizerská padesátka a dopravní omezení, která tento lyžařský závod provázela.

Až šedesátiprocentní úbytek lyžařů v porovnání s vánočními svátky pocítila některá šumavská horská střediska. Větší návštěvnost se čeká až začnou dětem jarní prázdniny. Pracovníci Horské služby upozorňují, že roste počet úrazů, lyžaři totiž podceňují rychlejší sníh.

V Krušných horách se například neštastně zranila čtrnáctiletá dívka, která na Božím Daru narazila hlavou do stromu. Rychlá záchranná služba ji musela dopravit do nemocnice s podezřením na otřes mozku. Další vyznavači zimních sportů si přivodili běžné lyžařské úrazy jako zlomeniny či vykloubeniny končetin.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme