Silničáři po celé republice bojují s namrzajícími silnicemi

Sněžení a namrzlé vozovky komplikovaly dnes dopoledne dopravu na řadě míst Česka. Plné ruce práce tak mají silničáři ale i policisté. Na řadě míst jsou totiž silnice sjízdné jen s maximální opatrností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sníh

Sníh | Foto: Tomáš Adamec

Podle Karla Čestického z rokytnické správy a údržby silnic je i v Orlických horách nutná opatrnost. Sůl kvůli silnému mrazu přestává účinkovat.

"Sůl, byť se jedná i o solný roztok, při této teplotě nemá ani zdaleka takovou účinnost, jakou by měla mít. Je nutno dbát při jízdě, ať na inertně udržovaných úsecích či na chemicky udržovaných úsecích, zvýšené opatrnosti," upozorňuje Čestický.

Špatná situace je také na Vysočině. Hlavně ve vyšších polohách, na mostech a v lesních úsecích se tvoří námrazy.

Špatná videtelnost

I v Libereckém kraji napadl další sníh, viditelnost je v kraji snížená. I zde silničáři doporučují jezdit se zvýšenou opatrností. Stejná situace je například i na Klatovsku.

Sněžení a rozbředlý sníh na silnicích znepříjemňují jízdu řidičům i na většině míst Plzeňského kraje, kde se teploty pohybují od čtyř do dvanácti stupňů pod nulou.

Lyžaři se radují

Radost ze sněhu ale mohou mát lyžaři. Vlekaři v nejvyšších českých horách postupně spouští další vleky. O víkendu tak bude v Krkonoších už v provozu většina areálů. Aktuální Českému rozhlasu popsal

Vypadá to velice dobře. Teploty nám přejí. V současné chvíli je mínus sedmnáct stupňů. Technické zasněžování jede naplno. V provozu máme dva a půl kilometrů sjezdových tratí, zítra otevřeme další sjezdovku," popsal situaci na Horních Mísečkách vedoucí provozu areálu Zdeněk Spilka.

Ivana Bernáthová, Veronika Kindlová, Martin Pařízek, Monika Červená, Ladislav Válek, Alice Kottová, Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme