Silničáři obnovili provoz na Pražském okruhu. Byl zavřený po vážné nehodě vězeňského autobusu

Provoz na Pražském okruhu byl obnoven. V pátek to oznámilo Ředitelství silnic a dálnic České republiky. Provoz na dálničním okruhu kolem Prahy ve čtvrtek zablokovala srážka vězeňského autobusu a nákladního auta vezoucí historické tanky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár vězeňského vozu na Pražském okruhu. | Foto: Hasičský záchraný sbor | Zdroj: Hasiči Praha/Twitter

Při nehodě zemřel příslušník vězeňské služby a dalších 14 lidí bylo zraněno. Jedna žena utrpěla těžké zranění, jeden muž středně těžká, ostatní byli zraněni lehce. Vozy po srážce začaly hořet, autobus shořel úplně, tanky byly ohněm poškozeny. Záchranáři vyhlásili traumaplán, který využívají při krizových událostech s více zraněnými. Na místo povolali vrtulník a speciální vůz Atego.

Jeden mrtvý při střetu vězeňského autobusu a tahače s tanky. Pražský okruh je ve směru k D5 neprůjezdný

Číst článek

Nehoda zablokovala provoz v obou směrech dálničního okruhu kolem Prahy. Ve čtvrtek odpoledne byl obnoven provoz ve směru od D5. Směr na letiště zůstával kvůli odklízení vozidel a kontrole stavu silnice uzavřený ještě hodinu před půlnocí.

Zásah hasičů

Nehoda se stala kolem 13.00 u sjezdu na Řeporyje ve směru na letiště. V havarovaném autobusu cestovalo devět odsouzených a deset příslušníků Vězeňské služby, sdělila její mluvčí Petra Kučerová. S autobusem se srazil tahač, který vezl dva americké historické tanky do Plzně na Slavnosti svobody. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu a požár dostali brzo pod kontrolu, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Při srážce zahynul dozorce, zraněni byli podle Kučerové další dva příslušníci Vězeňské služby a několik vězňů. Všechny nezraněné vězně přepravil náhradní autobus do věznice.

Na Pražském okruhu se střetl vězeňský autobus s tahačem s tanky. Jeden člověk nehodu nepřežil. | Foto: Roman Púta | Zdroj: hasiči Praha

Záchranáři na místo povolali speciální vůz Atego, který slouží k řešení krizových situací a je standardně nasazován k velkým požárům či jiným mimořádným situacím. Nejvážněji zraněná žena byla podle mluvčí záchranářů Jany Poštové letecky přepravena do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a středně těžce zraněný muž a dalších 12 lehce zraněných do dalších nemocnic. Traumaplán záchranáři ukončili před 14.30.

Nákladní vůz s tanky jel na plzeňské Slavnosti svobody, které začínají v pátek, z muzea ve Smržovce na Jablonecku. Tahač měl na korbě dva originální válečné americké stroje - stíhač tanků M36 Jackson a tank M3 Stuart. Oba měly být v Plzni součástí vojenského kempu 16. obrněné divize US Army.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme