Silničáři se opět potýkali s nočním sněžením

Několik centimetrů nového sněhu připadlo během noci na neděli v Královéhradeckém kraji. Silnice jsou už ošetřené a bez omezení sjízdné. V horských oblastech Orlických hor leží na vozovkách zledovatělá vrstva sněhu místy s vyjetými kolejemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

doprava v zimě | Foto: Jan Rosenauer

Také Vysočina má za sebou noční vydatné sněžení. Na Třebíčsku napadlo přibližně 8 cm čerstvého sněhu, na Žďársku to bylo místy množství až dvojnásobné. Řidiči by měli počítat s tím, že vozovky jsou kluzké.

Silnice na jižní Moravě byly ráno sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Silničáři postupně odstraňovali následky nočního sněžení a sypali. Na dálnicích procházejících Jihomoravským krajem je situace bezproblémová. Pouze na Břeclavsku silničáři upozorňují na sníženou viditelnost.

Bez větších problémů jsou dnes sjízdné silnice v Plzeňském a Karlovarském kraji. Správci silnic přesto doporučují jízdu se zvýšenou opatrností.

Všechny sledované silnice v Ústeckém kraji jsou sjízdné. Bez problémů sjízdné jsou i přístupové komunikace k hraničním přechodům s Německem, všechny podle cizinecké policie fungují a řidiče průběžně odbavují.

Na některých úsecích komunikací ve Středočeském kraji byly dopoledne zbytky sněhu. Ujetá vrstva sněhu krytá posypem ležela na silnicích na Benešovsku, Rakovnicku, Kutnohorsku, Příbramsku a na Praze-západ.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme