Silničáři uzavřeli pro kamiony silnici z Tanvaldu do Harrachova. Napadne až 40 cm sněhu

V Libereckém kraji má během úterý napadnout až 40 centimetrů sněhu. Proto se silničáři rozhodli od úterní osmé hodiny ranní pro nákladní dopravu uzavřít úsek silnice č. 10 mezi Tanvaldem a Harrachovem a dál do Polska. Uzavírka potrvá zřejmě až do čtvrtka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silničáři uzavřeli silnici mezi Tanvaldem a Harrachovem pro nákladní dopravu. (ilustrační foto)

Silničáři uzavřeli silnici mezi Tanvaldem a Harrachovem pro nákladní dopravu. (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Silnice mezi Tanvaldem a Harrachovem se pro nákladní dopravu uzavírá při každém silnějším sněžení kvůli obavě ze zablokování silnice uvízlým kamionem v kopci. Objízdná trasa pro nákladní dopravu vede přes hraniční přechod v Hrádku nad Nisou.

Už od pondělí je ze stejných důvodů uzavřena pro nákladní dopravu silnice mezi Mníškem a Raspenavou přes Oldřichovské sedlo. Silničáři dále uvažují o zákazu vjezdu nákladních vozidel přes Albrechtický kopec před Frýdlantem.

Kvůli sněžení se pro kamiony uzavře část silnice do Polska. Není jasné, na jak dlouho

Číst článek

Aktuálně na hraničním přechodu v Harrachově hustě sněží. Meteorologové očekávají na severu až 40 centimetrů sněhu čerstvého sněhu. V terénu jsou proto desítky sypačů. Jaká je situace na silnicích popisuje za krajské silničáře Pavel Pospíšil.

„Na hlavních tazích se jezdí v rozbředlém sněhu po chemickém ošetření. Na těch silnicích třetích tříd je to vrstva ujetého sněhu s tím, že během dne očekáváme další sněžení. V dopoledních hodinách se ke sněžení bude přidávat i vítr, takže očekáváme v horských oblastech tvorbu sněhových jazyků,“ řekl Pospíšil. Vozovky mohou také namrzat. Řidiči by proto měli být opatrní na silnici mezi Turnovem a Libercem.

Ivana Bernáthová, Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme