Silničáři varují před sněhovými jazyky

Silný vítr a sněhové jazyky komplikují situaci na silnicích na Orlickoústecku. Komunikaci třetí třídy mezi obcemi Řepníky a Střemošnice dokonce museli silničáři dočasně uzavřít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

posypový vůz | Foto: Hasičský záchr. sbor Zlínského kr.

Radiožurnálu to vysvětlil dispečer krajské správy a údržby silnic Marián Cvrkal "Tam v průběhu noci extremně foukalo a přes těžkou techniku jsme ji nedokázali udržet sjízdnou. Teď nastoupila těžká technika - zprůjezdnění v dopoledních hodinách. Do vyšších poloh pro nákladní dopravu doporučujeme sněhové řetězy."

Silný vítr a sníh působí vážné komplikace na silnicích Vysočiny. Nezpůsobil sice žádné vážné škody na budovách, ale během noci popadaly desítky stromů. Některé silnice jsou stále neprůjezdné.

Vichřice dosahující v nárazech hranice orkánu začínajícího na 110 kilometrech za hodinu provětrala hřebeny Krkonoš. Problémy s větrem byly během dne také na Vysočině, kde vítr navál sníh z polí na silnice. Na Vysočině a na Brněnsku zůstalo bez proudu několik stovek domácností.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Petr Medek, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme