Silnice na většině míst republiky pokryl led, bourá se na Vysočině i jihu Moravy

Silnice na většině míst republiky ráno pokryl led. Nejhorší situace je na Vysočině a na jihu Moravy, kde už se staly desítky dopravních nehod. Na Jihlavsku uvízly kvůli ledovce autobusy a kamiony.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda na trase Jihlava - Havlíčkův Brod (Vysočina)

Nehoda na trase Jihlava - Havlíčkův Brod (Vysočina) | Foto: HZS Vysočina

Kvůli klouzajícím silnicím volali silničáře už časně ráno řidiči z Jihlavska. Kolem čtvrté hodiny začal v regionu padat mrznoucí déšť.

Konkrétně asi kilometrová ledovka se vytvořila v Horních Dubénkách na Jihlavsku, podobných míst je víc. Nehody jsou hlášené u Jaroměřic nad Rokytnou a u Kalhova, u Větrného Jeníkova uvízly autobusy.

Na 112. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno se vysypal náklad z kamionu, který narazil do informačního panelu u čerpací stanice. Řidič zemřel, nehoda provoz nezablokovala.

Klouže to také na Brněnsku i na Hodonínsku. Hromadná dopravní nehoda se stala na zledovatělé vozovce na trase ze Zastávky u Brna do Náměště nad Oslavou.

„Od rána řeší policisté nehodu deseti aut u Vysokých Popovic a vzhledem k počasí bych rád varoval všechny, kdo usedají za volat, že zejména ve vyšších polohách mohou srážky namrzat a to bývá nepříjemná kombinace,“ informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Aktuální inrofmace z dopravy můžete sledovat na webu Zelené vlny.

U Ivančic zase sjelo auto ze silnice a narazilo do stromu. Řidiče museli vyprostit hasiči a se zraněním skončil v nemocnici. Náledí je také na dálnici D2 v úseku u hraničního přechodu se Slovenskem a na dálnici D1 od Rousínova po Kroměříž.

Potíže se nevyhnuly ani Moravskoslezskému kraji. Na rychlostní silnici mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem se srazilo devět aut, záchranáři odvezli do nemocnice tři zraněné muže. U Závišic na Novojičínsku kamiony nemohly vyjet na zledovatělý kopec.

Na Karlovarsku mají řidiči potíže s námrazou na hlavním tahu mezi Kláštercem a Ostrovem, který vede v těsné blízkosti řeky Ohře.

Na celém území celého Jihočeského kraje ráno pršelo, se zledovatělými vozovkami se mohou řidiči setkat na Jindřichohradecku, Písecku, Táborsku a Prachaticku. Vážná nehoda se stala na Strakonicku, další auto vylétlo ze silnice u Netolic.

Podle meteorologů se situace nezlepší nejméně do desáté hodiny.

Zdeněk Trnka, Pavla Kuchtová, Vlasta Gajdošíková, Martin Hromádka, Hana Mikulincová, Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme