Silnice pokryl nový sníh, potíže mají řidiči hlavně ve středních a severních Čechách

Dopravu nad ránem opět zkomplikoval nový sníh. Nejvíc ho napadlo na Litoměřicku, Mělnicku a Ústecku, několik centimetrů přibylo i v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zasněžená auta | Foto: Jan Šmíd | Zdroj: Český rozhlas

Hlavní tahy v hlavním městě jsou s opatrností sjízdné, na vedlejších to ale může stále klouzat.

Policisté už řešili několik dopravních nehod. V Praze ve Francouzské ulici osobní auto srazilo chodce, který utrpěl zranění. Dalšího chodce v centru města srazil autobus.

Komplikace čeká na řidiče v okrese Praha-východ u obce Líbeznice. Kvůli zasněžené vozovce tam uvízl kamion a zablokoval silnici.

Už ve tři ráno vyjížděli se sypači a pluhy silničáři na Litoměřicku. Místy tam napadlo až 15 centimetrů sněhu, nyní jsou všechny komunikace ošetřené pískem nebo chemicky, někde na nich leží rozbředlá nebo uježděná vrstva.

Naopak na východě tolik nestěžilo, třeba z Vysočiny ale hlásí náledí - hlavně z Pelhřimovska a Žďárska. Sníh leží i na části brněnské dálnice D1.

Podle předpovědi meteorologů zůstane zataženo celý den a má stále drobně sněžit. Řidiči by proto měli být nadále velmi opatrní.

Miroslav Zimmer, Martin Hromádka, Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme