Silnice v Česku křižuje půl milionu řidičů, kteří špatně vidí. Slepí vrazi, říká jim BESIP

Ze zhruba šesti milionů řidičů v Česku má asi půl milionu takovou oční vadu, že by za volant vůbec neměli sedat. Vyplývá to ze statistik BESIPu. Podle Autoklubu se o svůj zrak většina lidí nestará.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Půl milionu českých řidičů má takovou oční vadu, že by neměli sedat za volant.

Půl milionu českých řidičů má takovou oční vadu, že by neměli sedat za volant. | Zdroj: Pixabay

Ze zákona musí řidič navštívit očního lékaře jen při žádosti o vydání řidičského průkazu a v 65 letech. Podle odborníků je to málo.

Autoklub proto spolu s BESIPem spustili kampaň Slepí vrazi, která má lidi s řidičským průkazem dostat na častější prohlídky očí.

„Naším cílem je zvýšit povědomí o této problematice. Není důležité jenom to, v jakém stavu má auto a jaké má bezpečnostní systémy, ale že to nejdůležitější je to, že člověk auto pořád řídí, a tudíž by i sám měl být v perfektní kondici," řekl Radiožurnálu výkonný ředitel Autoklubu Adam Eliáš.

Během roku 2016 se podle policejních statistika stalo téměř sto tisíc dopravních nehod, zemřelo při nich 545 lidí.

Kristýna Křupková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme