Silnice v Česku v noci pokryje ledovka a sníh

Na českých silnicích se během noci bude tvořit ledovka. Sice jen místy, ale zato po celém území republiky. První se s ní setkali řidiči na jihozápadě Čech, kde se podle meteorologů začala tvořit kolem dvacáté hodiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silniční pluh | Foto: Jan Rosenauer

"Postupně se bude ledovka dostávat dále směrem k severovýchodu. Na východě, severovýchodě naší republiky, tedy na severní Moravě a ve Slezsku očekáváme tvorbu ledovky po půlnoci," řekl Radiožurnálu meteorolog František Šopko.

Ledovka se bude vytvářet v průběhu celé noci. "Zítra pak ještě v dopoledních hodinách. A nejdéle na severovýchodě republiky. Tam ještě může trvat v poledních a odpoledních hodinách," doplnil meteorolog.

Zítra má ledovka polevit

Namrzlé silnice už zkomplikovaly dopravu také například v Praze nebo na Liberecku, kde způsobilo hromadnou dopravní nehodu na rychlostní silnici z Děčína do Liberce i prudké slunce.

Sněžení a déšť se sněhem zhoršily navečer sjízdnost na většině území Plzeňského kraje. Všechny silnice jsou ale zatím sjízdné. Silničáři, kteří po devatenácté hodině vyjeli do terénu, na mnoha místech pluhují několikacentimetrovou vrstvu nového sněhu a sypou vozovku drtí.

Zítra by měla ledovka v průběhu dne polevit. "V Čechách dosáhnou teploty až sedmi stupňů, to znamená, že ledovka zde v průběhu dne roztaje. Na severní Moravě a ve Slezsku se ale může ledovka držet i v odpoledních hodinách," dodal Šopko.

Věra Pfeifferová, Ladislav Válek, Ivana Schoffelová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme