Silnice ve Velemíně zůstává po nehodě cisterny uzavřena

Silnice E 55 ve Velemíně na Litoměřicku je po včerejší havárii cisterny s kyselinou fosforečnou stále uzavřena. Při nehodě z cisterny část kyseliny vytekla. Likvidace uniklé látky potrvá ještě celé dopoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

havárie cisterny | Foto: Libor Zavoral

Litoměřičtí hasiči odhadli, že z cisterny vyteklo zhruba 2300 litrů žíraviny, z toho se podařilo 1500 litrů zachytit a zbytek skončil na silnici. V současné době je již havarovaná cisterna odstraněná.

Na místě jsou pracovníci pražské pobočky firmy Dekonta. Jak uvedla vedoucí lovosického odboru životního prostředí Dana Čakrtová, firma začala neutralizovat zasažená místa mletým vápencem.

Specialisté firmy také budou podle ní provádět průzkum případného zamoření okolních pozemků včetně studní. "I když neznáme přesné množství, které uniklo, nedošlo k poškození vodního toku Milešovského potoka ani kanalizace," uvedla Čakrtová.

Už beztak kritická dopravní situace ve Velemíně se po uzavření lovosické přepravy kamiónů po železnici RoLa ještě zhoršila. Velemínem se denně valí tisíce vozidel a radnice volá po nápravě.

Starosta Jiří Skalický řekl, že situací se bude zabývat zastupitelstvo. "Budeme požadovat okamžité řešení, protože už se tady lidi bouří, připravuje se blokáda silnice," dodal starosta. Místní noviny napsaly, že pondělní havárie je již třetí v tomto roce ve Velemíně.

Miroslav Zimmer, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme