Silnici u Náchoda zablokovala srážka kamionu s autobusem

Na Náchodsku se ráno srazil kamion s linkovým autobusem. Nehoda se stala v jedné ze zatáček nad Velkými Petrovicemi. Lehce zraněno bylo 8 lidí. Silnice je stále uzavřená.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři u havárie | Foto: Česká televize

Vážná nehoda zablokovala provoz u Velkých Petrovic kolem 9. hodiny ráno. Podle mluvčí náchodské policie Evy Prachařové řidič kamionu zřejmě nepřizpůsobil svou rychlost při průjezdu zatáčkou:

"Kamion se začal převracet a při tom zachytil horní hranou o bok protijedoucího linkového autobusu. Ten se po nárazu převrátil na pravý bok, převrácený kamion se ještě čelně střetl s jedoucím dodávkovým vozidlem."

Na místě nehody zasahovalo několik záchranných týmů. Podle vedoucího lékaře Záchranné služby Královéhradeckého kraje Jiřího Maška, ošetřili osm lehce zraněných lidí:

"Pacienti byli rozmístněni v nemocnicích Broumov a Náchod. Jedna pacientka byla převezena do očního sanatoria v Polici nad Metují." Silnice bude kvůli vyprošťování vozidel uzavřena ještě několik hodin.

Marián Vojtek, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme