Silniční zákony přeci jen budou platit od ledna

Poslanecká sněmovna odmítla vyhovět požadavkům kabinetu na odložení účinnosti vládních návrhů zákonů o provozu na pozemních komunikacích a o řízení motorových vozidel. Prosadili to poslanci pravicových stran. Od 1. ledna příštího roku by tak měly v účinnost vstoupit zákony, které ale podle odborné veřejnosti na aplikaci v praxi nejsou připraveny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr vnitra Stanislav Gross už dříve poslance ujistil, že i když bude odložení účinnosti zamítnuto, udělá maximum pro to, aby se zákony daly uvést do praxe. Zákony zavádějí například absolutní přednost chodců na přechodech a povinné vybavení vozidel sedačkami pro děti.

Hlasování o odložení účinnosti silničních zákonů provázely procedurální spory poslanců. V prvním hlasování sněmovna nejprve rozhodla o tom, že účinnost zákona bude pozastavena do 1. ledna 2002. Pravicoví poslanci ale hlasování zpochybnili a následně zamítli odložení účinnosti zákona. V klíčovém hlasování se proti vládním poslancům a komunistům postavili poslanci pravice a KDU- ČSL.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme