Silný vítr připravil o elektřinu přes 13 500 odběratelů. Na obnovení dodávek čeká posledních 400

Kvůli silnému větru, který Česko zasáhl v sobotu odpoledne a v noci na neděli, bylo v neděli ráno bez proudu přes 13 500 odběratelů. Společnost ČEZ evidovala téměř 8000 odběrných míst bez elektřiny, distributor E.ON 5700 domácností bez proudu. Nejvíc výpadků bylo na Moravě a na východě Čech. Večer kolem 20.00 evidoval ČEZ už jen asi 400 domácností bez elektřiny v okrese Jeseník, E.ON dodávky obnovil. ČTK to sdělili mluvčí společností.

Praha (Aktualizováno: 20:59 4. 10. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli silnému větru, který Česko zasáhl v sobotu odpoledne a v noci na neděli, bylo v neděli ráno bez proudu přes 13 500 odběratelů (ilustrační foto) | Zdroj: Hasiči Praha/Twitter

ČEZ, který je největším distributorem elektřiny, v neděli odpoledne evidoval ještě desítku poruch na vedení vysokého napětí. Bez proudu bylo podle mluvčí firmy Soni Holingerové kolem 1000 odběratelů, zejména v okresech Jeseník a Olomouc. Večer zbývalo připojit 400 odběratelů, předpoklad je v nedělních večerních hodinách, řekla ČTK mluvčí.

Distributor E.ON, který působí především na jihu Čech a Moravy, evidoval poruchy v Jihomoravském a Zlínském kraji a na Vysočině. Situace byla nejhorší v okolí Břeclavi, Blanska a Slušovic. 

Na Vysočině postihl výpadek hlavně Třebíčsko. „Po celodenním úsilí se našim pracovníkům povedlo obnovit dodávky na celém území,“ sdělil ČTK krátce před 20.00 mluvčí Roman Šperňák.

Silný vítr působil energetikům problémy od sobotního odpoledne. V sobotu kolem 20.00 vlivem silného větru a následných pádů větví i celých stromů do vedení bylo v celém Česku odříznuto od elektřiny přibližně 12 000 odběratelů. Přes noc se sice technikům podařilo dodávky částečně obnovit, na jiných místech se situace kvůli nepříznivému počasí naopak zhoršila. V neděli ráno kolem 08.00 bylo bez proudu přes 13 500 odběratelů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme