Silný vítr se sněžením zkomplikuje dopravu v Česku

Závěr týdne bude ve znamení silného větru a postupného ochlazení. Podle meteorologa Pavla Borovičky má vítr na horách dosahovat až rychlosti orkánu, situaci může komplikovat místy i silné sněžení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítr

Vítr | Foto: Tomáš Šácha | Zdroj: Český rozhlas

„V dopoledních hodinách se přitom na západě Čech může vyskytnout také silnější a trvalejší sněžení, zejména v Karlovarském kraji. Vítr bude dosahovat v nárazech 50 až 90 kilometrů za hodinu, na hřebenech hor, hlavně na severu, potom 110 až 130 kilometrů za hodinu,“ uvedl Borovička.

Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem, platnou zatím do nedělních 18 hodin. Nejvíce bude foukat v noci na sobotu.

Kvůli silnému větru v kombinaci se sněžením by měli nejenom řidiči počítat i se sněhovými jazyky, na horách i se závějemi.

„Vítr bude nejsilnější v noci na sobotu. Díky silnému větru se začnou v polohách nad 600 metrů, tedy od vyšších služeb, tvořit sněhové jazyky, na horách postupně i závěje. Jejich tvorba bude pokračovat také během sobotního dne a bude doznívat ještě během neděle," dodal meteorolog.

Podrobnou předpověď počasí naleznete na naší speciální stránce.

mta, Jana Gulda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme