Meteorologové varovali před větrem. Od úterý bude foukat až 70 km/h, na většině území hrozí požáry

V úterý bude na většině území Česka vát silný vítr, který může v nárazech dosahovat rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. Kvůli pokračujícímu teplému počasí a suchu tak bude narůstat nebezpečí vzniku požárů. V pondělí o tom informoval Český hydrometeorologický ústav.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silný vítr dál ohrožuje Česko (ilustrační foto) | Zdroj: HZS Pardubického kraje

Suché a teplé počasí s nedostatkem srážek bude pokračovat a v důsledku toho bude postupně narůstat nebezpečí vzniku požárů, uvedli meteorologové.

Přechodně výraznější riziko vzniku a šíření požárů očekávají zejména v úterý, kdy bude foukat jihovýchodní nárazový vítr. Jejich výstraha platí pro většinu území státu s výjimkou jihozápadních Čech a severovýchodu Moravy a Slezska. 

Dejte si o Velikonocích pozor na klíšťata. Meteorologové varují před jejich zvýšenou aktivitou

Číst článek

Meteorologové mimo jiné doporučují, aby lidé v lesích i jinde v přírodě nerozdělávali oheň, nevypalovali trávu, neodhazovali cigaretové nedopalky na zem a nepoužívali přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.

Mezi doporučení ke zmírnění následků silného větru patří zajištění oken, dveří, odstranění nebo upevnění volně uložených předmětů, květináčů, zahradního nábytku, plechů, apod.

Řidičům je doporučována opatrná jízda, větrné poryvy totiž mohou auto učinit neovladatelné. Na horách by se turisté neměli vydávat do hřebenových partií a dodržovat pokyny Horské služby.

O Velikonocích likvidovali #HASICI na jihu Čech skoro 40 požárů lesa a trávy. 2x vyhlásili 2. st. poplachu. Důvodem je velké sucho @Český rozhlas @iROZHLAS.cz Foto: HZS JK

11:28 – 22. 04. 2019

3 7

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme