Silný vítr zafoukává silnice v horských oblastech

Už několikadenní sněžení komplikuje dopravu v jižních Čechách. Ve vyšších polohách Šumavy připadlo za noc čtvrt metru sněhu. Kamiony kvůli tomu blokovaly hlavní tah od Vimperku na hraniční přechod s Německem ve Strážném. Nepomáhaly ani řetězy. Ráno sice sněžit přestalo, fouká ale silný vítr, který vytváří sněhové jazyky a závěje. Cestáři proto radí řidičům, aby, pokud nemusejí, do hor raději nevyjížděli. Problémy hlásí i další regiony, hlavně v horských oblastech v Krušných horách, Krkonoších i na Vysočině. Zatím se ale daří všechny silnice udržet sjízdné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhová kalamita | Zdroj: ČTK

Od noci se potýkají s přívalem čerstvého sněhu a silným větrem silničáři na jihu Čech. Sněhové jazyky jim komplikují práci na Českokrumlovsku a kdo se chce vydat do vyšších poloh, rozhodně by měl mít s sebou kompletní zimní výbavu. Zatím se ale podle Marka Kotrče z krajského dispečinku jezdí všude.

"Upozorňujeme řidiče, kteří pojedou směrem na Šumavu, to znamená po silnici I/4, aby jeli se zvýšenou opatrností, protože v oblasti napadlo 20 centimetrů nového sněhu. Tyto úseky jsou chemicky ošetřeny. Na silnicích druhých a třetích tříd, které se chemicky neošetřují, je ujetá vrstva sněhu," řekl Českému rozhlasu Kotrč.

Sněhové jazyky se tvoří také na silnicích v Orlických horách, kde s nimi od noci bojují sypače a pluhy. V terénu bude zřejmě celý den veškerá technika. Podle Milana Obsta z Rokytnické správy a údržby silnic se daří úseky udržet sjízdné s nejvyšší opatrností s uzavřením některých silnic proto nepočítají. "Vítr je zatím silný, ale má do odpoledních hodin postupně slábnout. Takže nepředpokládáme zvláštní komplikace, kvůli kterým by se měly některé úseky uzavírat," uvedl Obst.

Marie Matúšů, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme