OBRAZEM: Alkohol, zakázané petardy, policisté v pozoru. Jak se slavil nový rok na Václaváku?

Zakázaná pyrotechnika, alkohol, napadený policista i úrazy. Tak vypadaly oslavy příchodu nového roku na Václavském náměstí, které po dvou letech neomezovala opatření proti šíření koronaviru. Čtenáři serveru iROZHLAS.cz si je mohou prožít prostřednictvím objektivu fotografa Reného Volfíka.

Obrazem Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ač platil přísný zákaz používání zábavní pyrotechniky v centru Prahy nebo na náplavkách, rachejtle a petardy lidé odpalovali a zákaz nerespektovali. Policisté sice do půlnoci udělili v centru několik pokut, jak uvedla jejich mluvčí Violeta Siřišťová. Jenže pak už zákaz porušovalo tolik lidí, že pokuty podle ní nebylo možné vymáhat.

Při řešení přestupku na Václavském náměstí dokonce napadl muž policistu. Ten skončil se zraněním hlavy v nemocnici. V ulici Ve Smečkách, která je přilehlá k Václavskému náměstí, někdo dělobuchem rozbil více než třicítku oken ve vnitrobloku. 

Záchranáři v centru na Václavském a Staroměstském náměstí v noci ošetřili 28 lidí, do zdravotnických zařízení převezli deset z nich. Byl mezi ni třeba dvaadvacetiletý muž s poraněním ruky od petardy.

„I když jsme se zcela jistě nenudili, tak v porovnání s uplynulými roky, před nástupem pandemie koronaviru, se jednalo spíše o mírnější oslavy konce roku,“ zhodnotila to mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

tec, vlf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme