Po měsíci a týdnu domů. Školačku, která seděla v autobusu zasaženém tornádem, propustili z nemocnice

Čtrnáctiletá Silvie z Moravské Nové Vsi, která utrpěla těžká zranění v autobuse odneseném tornádem, byla v pátek propuštěna do domácí léčby. Informovala o tom Fakultní nemocnice Brno. Žákyni deváté třídy čeká rehabilitace, po nárazu tornáda měla zlomené tři krční obratle, rozdrcené nohy, pořezaný obličej a rozbitou hlavu. 

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům Mackových přišel při bouři o střechu. | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

„Dnes si Silvinku po měsíci a týdnu odvážíme domů. Věříme, že se její stav bude i nadále už jen zlepšovat. A to nejen díky neuvěřitelné péči celé nemocnice, ale i díky vám všem,“ napsala v děkovném dopisu, který brněnská nemocnice zveřejnila na svém facebooku, její matka Irena Macková.

Příběhy z Moravy očima reportéra Smatany: Nebudeme plakat, vezmi si rukavice a podávej cihly!

Číst článek

Své díky směřovala i veřejnosti, která rodinu v uplynulém měsíci podporovala, ať už zaslanými vzkazy, dopisy, nebo balíčky. „Silvince udělaly ohromnou radost. Dodalo jí to sílu bojovat a vyrovnat se s touto novou životní událostí,“ píše Macková.

Když udeřilo tornádo, čtrnáctiletá Silvie se zrovna vracela autobusem z Hodonína domů. Silný vítr vozidlo u Mikulčic odhodil o třicet metrů a totálně zdemoloval. Záchranáři dívku našli ve tmě až po několika hodinách. V kritickém stavu byla tehdy transportována do nemocnice ve Vídni, kde prodělala několik operací.

Přírodní živel zasáhl i dům Mackových v Moravské Nové Vsi, v jehož přízemí se nacházel také obchod se zeleninou a potravinami. Na pomoc rodině bylo zřízené konto na portálu Donio.cz. Od června se na něm podařilo vybrat přes 8,5 milionu korun.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme