Šimonovský nechce měnit šéfa Správy letišť

Tisk spekuluje o tom, zda lidovecký ministr dopravy Milan Šimonovský zablokoval jmenování bývalého ministra obrany Jaroslava Tvrdíka do funkce ředitele České správy letišť. Na obsazení tohoto postu přitom prý měla existovat ve vládě dohoda. Ministr Milan Šimonovský takovou věc ve vysílání Radiožurnálu kategoricky popřel s tím, že o výměně současného šéfa správy letišť Martina Kačura vůbec neuvažuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letiště | Foto: Jan Rosenauer

Stejně se prý v minulosti zachoval při zájmu bývalého šéfa Národního bezpečnostního úřadu Tomáše Kadlece o tuto funkci. Ministr Šimonovský ale ve vysílání Radiožurnálu takové spekulace popřel."Ta funkce je vykonávána dobře. Já myslím, že pan Kačur, který tuto funkci zastává, plní své úkoly dobře a nemám žádný důvod generálního ředitele měnit. Navíc ta nominace pana Kadlece byla podobná jako teď se hovoří o nominaci pana Tvrdíka. Já se o ní dovídám z novin a nikdo ji se mnou nikdy neprojednával. Myslím, že to není normální způsob. Pan Tvrdík by mohl dostávat velmi významné manažerské fuknce, ale měl by se možná ucházet o funkce, které jsou volné."

Šimonovský také objasnil, co je na postu tak zajímavého a proč se o obsazení tolik spekuluje. "Je to obrovská společnost, která bude investovat, bude stavět nový terminál, novou přistávací dráhu. Je to výzva pro každého. Já myslím, že to pramení z toho, že pan generální ředitel je pověřený ještě z minulosti a tudíž vypadá, jako by byla jeho práce zpochybňována. Já jsem připraven ho jmenovat a už to vypadá na příští měsíc, že ten velký termín financování výstavby nového terminálu bude splněn. Je to skutečně mimořádná věc, která nemá obdoby u jiné společnosti. Podařilo se nám získat úvěr na skoro 10 miliard korun."

Exministr obrany Jaroslav Tvrdík zatím nechce upřesnit, do jaké funkce hodlá nastoupit. Tvrdík se dosud navíc nevzdal svého poslaneckého mandátu, jak slíbil.

Markéta Kaclová, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme