Šincl podá sněmovnímu výboru návrh na disciplinární řízení s Babišem

Poslanec ČSSD Ladislav Šincl posílá šéfa hnutí ANO Andreje Babiše před mandátový a imunitní výbor. Pokračuje tak jejich vzájemný spor. Šincl tvrdí, že ho Babiš neprávem obvinil z korupce a urazil ho. Na základě doporučení poslaneckého klubu chce proto Šincl podat příští týden návrh na disciplinární řízení s Babišem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš a Ladislav Šincl

Andrej Babiš a Ladislav Šincl | Foto: PSP ČR

„Na základě dalších výstupů pana vicepremiéra Andreje Babiše, pokračování jeho lživých útoků na mou osobu zejména v Právu v sobotu a na Novinkách.cz, jsem se rozhodl návrh na disciplinární řízení na pana vicepremiéra podat,“ řekl Šincl Českému rozhlasu.

Babiš v sobotním rozhovoru pro Právo mimo jiné zopakoval, že je Šincl zlobbovaný a že lže. K omluvě - jak požadovala sociální demokracie - vicepremiér nevidí důvod. Český rozhlas shání jeho vyjádření, na dotazy zatím nereaguje.

Šincl se s Babišem nepohodl kvůli pozměňovacímu návrhu k zákonu o pojišťovnictví. Během debaty měl Babiš údajně Šincla zastrašovat složkou kompromitujících materiálů a obvinit ho z korupce.

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD kvůli kauze svolal koaliční radu. Vládní koalice se na ní shodla, že Babiš a Šincl by si spor měli vyřešit sami. Šincl ale schůzku s vicepremiérem odmítl.

V disciplinárním řízení hrozí až pokuta ve výši jednoho poslaneckého platu.

Simona Bartošová, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme