Šíření islámského extremismu po internetu se stalo fenoménem doby

V Praze pokračuje konference Forum 2000. Na každoroční diskusní setkání iniciované Václavem Havlem znovu přijely ze světa desítky osobností. Mezi nimi i přední francouzský odborník na islám Gilles Kepel.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Forum 2000 - v modrobílých barvách

Forum 2000 - v modrobílých barvách | Foto: Tomáš Adamec

Podle něj je důležitým fenoménem dnešní doby šíření islámského extremismu po internetu. Tomuto nechtěnému vedlejšímu produktu globalizace prý stále více podléhají osamělí jedinci.

Za pozornost stojí, že ve Francii jsou dnes mladí vzdělaní muslimové, kteří se dokonce zapojují do politiky na lokální úrovni. Zároveň ale často hledají mentální azyl ve striktně vykládaném islámu. Protože cítí, že v evropských společnostech pro ně není reálné místo.

Autor knihy Válka v srdci islámu na druhou stranu upozorňuje na pozitivní trend, kterým je sílící angažmá muslimských elit v globalizovaném světě a sdílení jeho hodnot.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme