Švédsko 7:1 Norsko

Další připad koronaviru v Alzheimercentru v Jihlavě: Nemocných je 40 klientů a 17 zaměstnanců

V jihlavském Alzheimercentru v neděli přibyl další případ koronaviru. Nyní je nemocných 40 klientů zařízení a 17 zaměstnanců. ČTK to v neděli řekla mediální zástupkyně Alzheimercentra Martina Svobodová. Během víkendu se počet nakažených koronavirem zvýšil z pátečních 46 na současných 57. Alzheimercentrum kvůli současné situaci stále shání brigádníky, kteří by pomohli s péčí o klienty.

Jihlava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alzheimercentrum (ilustrační foto) | Foto: Rahel Patrasso | Zdroj: Reuters

„Doufáme, že se už počet případů nebude navyšovat,“ uvedla Svobodová. Dodala, že už od soboty se hlásí zájemci, kteří by chtěli nastoupit brigádu v Alzheimercentrum. „Ale pořád bychom potřebovali ještě další. Situaci sice stále zvládáme se současným personálem, ale je to dost vyčerpávající,“ řekla Svobodová.

Osm zaměstnanců a 23 klientů Alzheimercentra Ostrava je nakažených koronavirem

Číst článek

Dodala, že brigádníci se mohou ozvat na telefonní číslo 774 774 088. Svobodová uvedla, že první nákaza covidem-19 se prokázala v týdnu během hospitalizace jedné klientky.

Od začátku pandemie do dneška bylo podle krajských hygieniků potvrzeno na Vysočině 333 onemocnění covidem-19. Jen za sobotu v regionu stoupl počet nakažených o 38, ale velkou část tvoří právě lidé z Alzheimercentra. Od začátku pandemie se na Vysočině vyléčilo zatím 194 pacientů, čtyři lidé nakažení koronavirem zemřeli. Hygienici v regionu poslali na testy za čtyři měsíce 14 070 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme