Širší vedení KSČM projedná, jestli podpoří prezidentskou kandidaturu Zemana nebo Dienstbiera

O podpoře kandidáta v prezidentské volbě dnes budou rozhodovat komunisté. Ústřední výbor KSČM se chystá vybírat mezi Milošem Zemanem a Jiřím Dienstbierem. Oba se s komunisty sešli minulý pátek a požádali o podporu u jejich voličů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidát na prezidenta Miloš Zeman žádá KSČM o podporu v přímé volbě | Foto: ČTK

Miloš Zeman po setkání uvedl, že by vládu s komunisty jako prezident jmenoval. I když si myslí, že KSČM příští volby nevyhraje.

„Každý prezident musí respektovat výsledky voleb a dobře víte, že já jsem zastánce menšinové vlády vítěze voleb, protože ten se pak nemůže vymlouvat na své koaliční partnery,“ vysvětlil.

Jiří Dienstbier zase po jednání upozornil, že schůzka byla velmi korektní a že se mluvilo i o zahraniční politice, na kterou má s KSČM rozdílné názory.

„Já jsem vysvětlil své postoje jak k Evropské unii, protože já jsem doopravdy silným zastáncem pokračující evropské integrace, tak jsem i vyložil ten svůj názor, že máme být integrováni do euroatlantických struktur, kde se možná nemusíme úplně shodovat,“ shrnul.

Šance na podporu v přímé prezidentské volbě mají podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa oba kandidáti. Strana ale nemusí rozhodnout dnes.

Květa Moravcová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme