Situace kolem ČT se vyhrocuje

Stav kolem České televize se po odvolání jejího ředitele Dušana Chmelíčka dále vyhrocuje. Po různých písemných výzvách má být zítra přímo na Kavčích horách demonstrace. Radě ČT tak má být bráněno v procesu zvolení nového ředitele. Lidé z různých organizací se budou snažit zabránit radě, „aby šla volit“, řekla mluvčí nové iniciativy ČT - Věc veřejná Alena Müllerová.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda výkonného výboru Českého filmového a televizního svazu FITES Martin Skyba uvedl, že rada by měla zastavit rychlý výběr nového ředitele. Zítra skončí přijímání přihlášek do výběrového řízení, které vyhlásila rada na místo ředitele ČT před týdnem. Jak řekl předseda rady Miroslav Mareš, je „vysoce nepravděpodobné“, že by rada o novém řediteli rozhodla už zítra.

Čtyři desítky lidí z organizací a sdružení, které stály u zrodu iniciativy ČT - Věc veřejná, vyzvaly v neděli radu, aby odstoupila a okamžitě zastavila výběrové řízení. Mareš k tomu uvedl, že rada si za svým rozhodnutím stojí a hodlá pokračovat v plnění svých pravomocí podle zákona.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme