Situace v České televizi je vyhrocená, večer se bude zpívat

Krizový výbor ČT nadále neuznává novou ředitelku zpravodajství Janu Bobošíkovou, která už podnikla první změny. Nejprve odvolala editora zpravodajství Štěpána Hájka, poté rozhodla, že Události bude na Štědrý den moderovat Dana Makrlíková z pardubické pobočky ČT.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do dění se zapojili i senátoři - začali sbírat podpisy pod petici požadující svolání mimořádné schůze horní komory parlamentu. Její místopředseda Jan Ruml řekl, že Senát sice nemá pravomoci vůči Radě ČT, má však pravomoci především v oblasti, která se týká svobody slova a nezávislosti našich médií. Senátoři chtějí podle Rumla dát mimořádou schůzí jasný signál, že jsou velmi znepokojeni tím, co se ve veřejnoprávn televizi děje.

Dnešní hlavní zpravodajskou relaci České televize Události bude moderovat Dana Makrlíková z pardubické pobočky. Nová ředitelka zpravodajství Jana Bobošíková to sdělila novinářům shromážděným u vrátnice budovy zpravodajství. Právě zpravodajství se v posledních dnech stalo centrem odporu televizních zaměstnanců proti novému vedení v čele s generálním ředitelem Jiřím Hodačem. Bobošíková, kterou Hodač ředitelkou jmenoval do funkce v noci na dnešek, podle členů krizového štábu zaměstnanců, už odvolala zákaz vstupu některých z nich do prostor zpravodajství.

Na Štědrý den v 19 hodin se uskuteční společné zpívání vánočních koled. Akci nazvanou „Zpíváme s Českou televizí“ slíbila podpořit na prostranství před budovou České televize na Kavčích horách řada známých osobností. K podpoře této akce televize rovněž vyzvala občany v poledních zprávách, ve vstupech programových hlasatelů a v běžícím textu na obrazovce.

Jan Rosenauer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme