Situaci ve zdravotnictví mají stabilizovat úspory

Premiér Jiří Paroubek se dnes už po třetí setkal s předsedy správních rad zdravotních pojišťoven, aby s nimi jednal o penězích v resortu. Obě strany znovu zopakovaly, že je nezbytné především zastavit růst deficitu Všeobecné zdravotní pojišťovny. Ministerstvo zdravotnictví pak už pod novým vedením musí hledat úspory ve svém rozpočtu a pojišťovny zruší smlouvy s těmi zařízeními, která hospodaří špatně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Foto: ČTK

Úspory v resortu zdravotnictví a snižování deficitu Všeobecné zdravotní pojišťovny. To jsou podle premiéra Jiřího Paroubka nejdůležitější kroky, které mají stabilizovat situaci ve zdravotnictví. Celkové náklady zdravotních pojišťoven v příštím roce by měly zůstat na úrovni letošních 172 miliard korun.

Celkové náklady zdravotních pojišťoven v příštím roce by měly zůstat na úrovni letošních 172 miliard korun. Výdaje na léky by měly klesnout na úroveň roku 2004. Paroubek popisuje jedno z konkrétních opatření: "Bude provedena alespoň nějaká kontrola smluvních vztahů s ohledem na nízkou kvalitu některých zařízení tak, abychom ušetřili v systému."

Podle šéfa Svazu zdravotních pojišťoven Jaromíra Gajdáčka budou příští rok zrušeny smlouvy zhruba s pěti procenty zdravotnických zařízení, která neposkytují pacientům kvalitní péči. Expertní tým složený ze zástupců zdravotních pojišťoven, Ministerstva zdravotnictví a odborníků z Úřadu vlády bude informovat o finálních řešeních příští úterý.

V týmu pracuje i prezident České lékařské komory David Rath. O něm se spekuluje jako o možném nástupci odvolané ministryně Milady Emmerové.

Pavel Otto, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme