Situaci ve zdravotnictví mají stabilizovat úspory

Premiér Jiří Paroubek se dnes už po třetí setkal s předsedy správních rad zdravotních pojišťoven, aby s nimi jednal o penězích v resortu. Obě strany znovu zopakovaly, že je nezbytné především zastavit růst deficitu Všeobecné zdravotní pojišťovny. Ministerstvo zdravotnictví pak už pod novým vedením musí hledat úspory ve svém rozpočtu a pojišťovny zruší smlouvy s těmi zařízeními, která hospodaří špatně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek

Jiří Paroubek | Zdroj: ČTK

Úspory v resortu zdravotnictví a snižování deficitu Všeobecné zdravotní pojišťovny. To jsou podle premiéra Jiřího Paroubka nejdůležitější kroky, které mají stabilizovat situaci ve zdravotnictví. Celkové náklady zdravotních pojišťoven v příštím roce by měly zůstat na úrovni letošních 172 miliard korun.

Celkové náklady zdravotních pojišťoven v příštím roce by měly zůstat na úrovni letošních 172 miliard korun. Výdaje na léky by měly klesnout na úroveň roku 2004. Paroubek popisuje jedno z konkrétních opatření: "Bude provedena alespoň nějaká kontrola smluvních vztahů s ohledem na nízkou kvalitu některých zařízení tak, abychom ušetřili v systému."

Podle šéfa Svazu zdravotních pojišťoven Jaromíra Gajdáčka budou příští rok zrušeny smlouvy zhruba s pěti procenty zdravotnických zařízení, která neposkytují pacientům kvalitní péči. Expertní tým složený ze zástupců zdravotních pojišťoven, Ministerstva zdravotnictví a odborníků z Úřadu vlády bude informovat o finálních řešeních příští úterý.

V týmu pracuje i prezident České lékařské komory David Rath. O něm se spekuluje jako o možném nástupci odvolané ministryně Milady Emmerové.

Pavel Otto, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme