Zeman dorazil na sjezd ČSSD. Čekali na něj příznivci i odpůrci

Na prezidenta Miloše Zemana čekali v neděli před Kulturním domem Střelnice příznivci i odpůrci. Jedni měli zalepená ústa, druzí si přinesli transparenty na podporu hlavy státu. Zeman přijel do Hradce Králové na sjezd ČSSD, kde přednesl svůj projev. Pozvání dostal po pěti letech.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvě desítky lidí protestovaly před Kulturním domem Střelnice v Hradci Králové, kde se koná sjezd ČSSD, proti prezidentu Miloši Zemanovi a premiérovi Andreji Babišovi z ANO | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK

Dvě desítky lidí protestovaly před Kulturním domem Střelnice proti prezidentu Miloši Zemanovi a premiérovi Andreji Babišovi (ANO).

ONLINE: 'Nechtějte vládní křesla, jen náměstky.' Zeman radí ČSSD, aby vyjednávala s ANO o vládě

Číst článek

Měli zalepená ústa a v rukou transparenty s nápisy jako „S ANO? Ne!", „ČSSD, nechoďte do vlády s estébákem", „Pane Zemane, mýlíte se. Donášet a špiclovat není OK" a „Stydím se za prezidenta ČR".

Demonstrující v poklidu procházeli kolem kulturního domu. „Nesouhlasíme s naším prezidentem a nesouhlasíme s tím, aby byl estébák ve vládě,“ řekla jedna z protestujících pro Seznam Zprávy.

Zemana ale přišli podpořit také jeho příznivci. Přinesli si transparenty s nápisy „Ať žije Zeman" a plakát „Zeman znovu 2018", který se objevoval během letošní prezidentské kampaně.

Bývalý předseda ČSSD Zeman přijel po pěti letech na sjezd ČSSD, kde promluvil k delegátům. Sociální demokraty mimo jiné nabádal, aby strana jednala s ANO o vládě.

Zemana před čtvrtstoletím právě v Kulturním domu Střelnice, kde se sjezd schází nyní, zvolili sociální demokraté svým předsedou. Porazil tři protikandidáty, mezi nimi třeba i Jiřího Paroubka.

Zeman následně stranu s poměrně nízkými preferenci dovedl do vlády. Později se ale s ČSSD rozešel a postavil se do čela Strany práv občanů, která měla přízvisko zemanovci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme