Skála v Hřensku už je zajištěná

Nestabilní masiv nad hřenským hotelem Labe je už zajištěný a zřícením nehrozí. Odborníci během víkendových prací dokončili systém kotvících lan, která zabraňují dalšímu posunu osmitunové pískovcové desky. Pracovníci skalní čety Národního parku České Švýcarsko si už poradili s asi dvoukubíkovým balvanem, který tlačil na uvolněnou část masivu a byl největší hrozbou dalšího možného zřícení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hřensko | Foto: Hřensko

Kámen postupně rozebrali pneumatickým kladivem. Podařilo se také vyčistit spáru mezi už zajištěnou deskou a samotným blokem. O dalším postupu sanace podle ředitele parku Zdeňka Paczelta rozhodne posudek přivolaných odborníků. "Podle toho se rozhodnem, kolik se toho musí ještě odstranit musí nebo nemusí."

Vzhledem k tomu, že už prakticky žádné nebezpečí ze skály nehrozí, mohli by se do zatím uzavřeného hotelu Labe znovu vrátit hosté. S jejich návratem se původně počítalo nejdříve ve čtvrtek. "Jakmile dostaneme souhlas, hned otevíráme," svěřil se hoteliér Lubomír Stárek.

Markéta Kaclová, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme