Škárka měl Bártovi za 170 tisíc pomoci zrušit plzeňský klub VV

Bývalý člen Věcí veřejných a poslanec Jaroslav Škárka měl za peníze prosazovat zájmy ministra dopravy Víta Bárty v Plzeňském kraji. Škárka ve Dvaceti minutách Radiožurnálu upřesnil, že právě proto dostal od Bárty 170 tisíc korun, kvůli kterým podal trestní oznámení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Škárka vyslovil názor na kauzu ProMoPro | Foto: Šárka Ševčíková

Ministr dopravy chtěl podle Škárky přimět plzeňskou organizaci Věcí veřejných ke spolupráci s bývalým primátorem Plzně za ODS Pavlem Rédlem. To ale plzeňské Věci veřejné odmítly.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byl bývalý člen Věcí veřejných a poslanec Jaroslav Škárka

„Klub VV Plzeň se k této informaci nějak dostal a vyjádřil nesouhlas. I přesto mě Bárta požádal, abych s panem Rédlem případně připravil nový klub a usiloval o zrušení stávajícího, který se podle jeho názoru vymkl kontrole. Já to vnímám jako nepřípustné zasahování do regionálních přání vlastního klubu,“ uvedl Škárka.

Někteří členové Věcí veřejných v Plzeňském kraji proto zvažují ukončení svého členství ve straně. Předseda klubu v Plzni Jiří Krátký Radiožurnálu potvrdil, že sám o odchodu ze strany uvažuje. Definitivně se chce rozhodnout po pondělním jednání klubu.

„Hlavně když si člověk zrekapituluje a projde si poslední události, tak je to skutečně, řekl bych, otřesné. Člověk se setkává i s tím, že lidi z jeho okolí ho konfrontují s tím, jak může svoje jméno spojovat s takovou stranou,“ řekl Krátký.

Podle Jaroslava Škárky hrozí rozpad i poslaneckému klubu Věcí veřejných. Nechce ale odhadovat, kdo z něho vystoupí.

„Nebudeme si nic nalhávat. Problémy ve Věcech veřejných jsou, poslanecký klub není jednotný a myslím si, že spěje k určitému rozštěpení. Já nedokáži odhadnout kolik lidí nebo kolik poslanců by se přidalo na odštěpenou stranu,“ říká poslanec Jaroslav Škárka.

Škárka: Bárta by měl odstoupit

Bývalý člen Věcí veřejných si navíc myslí, že by ministr dopravy Vít Bárta měl odstoupit. Dodal, že Věci veřejné jsou schopné fungovat i bez Bárty. Zároveň vysvětlil, že právě proto, aby Bárta skončil, tak na něj podal trestní oznámení kvůli vyplácení peněz za stranickou loajalitu.

„Myslím si, že v tuto chvíli, byť Bárta sehrál ve Věcech veřejných nezastupitelnou roli, jim spíše škodí. Proto, aby se Věci veřejné pročistily a znovu nabraly kurz nové strany, tak by to bylo lepší bez Víta Bárty,“ dodal Škárka.

Viktorie Hošková, Štěpánka Čechová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme