Škárka předloží soudu nový důkaz. Bártovo uplácení si prý nahrál

Soudce Jan Šott by dnes měl převzít od Jaroslava Škárky nový důkaz – videonahrávku převzetí peněz od Víta Bárty. To může znamenat zásadní zlom v údajné korupční kauze uvnitř strany Věci veřejné. Škárka existenci záznamu do včerejška tajil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U soudu vypovídal opět poslanec Jaroslav Škárka (vpravo). Vlevo je Vít Bárta | Zdroj: ČTK

Údajnou tajnou nahrávku pořídil v bytě Víta Bárty, kvůli rušičkám v jeho pracovně jsou ale podstatné pasáže záznamu nekvalitní.

„Tato nahrávka, já jsem ji v tuto chvíli nezveřejňoval, nicméně jsem ji předal lidem, kteří by mohli tuto nahrávku technicky očistit. Protože tato nahrávka je, řekl bych, znehodnocena tím, že ta hlavní část, totiž samotné předání onoho úplatku, probíhá v pracovně pana Bárty a je rušeno rušičkami,“ prohlásil Škárka.

Soudce si ale vyžádal původní, neupravenou verzi záznamu a nahrávací zařízení, kterým ho Škárka pořídil. Obojí chce poslat na expertizu do kriminalistického ústavu a vynesení rozsudku se tím oddálí o několik týdnů.

Nový důkaz druhého obžalovaného, neformálního lídra strany Víta Bártu, zaskočil:

„Považuji za nepochopitelné, že jestli mě z něčeho tak zásadního osočil, že o tak zásadní nahrávce před médii, ale i před Policií České republiky, před Vámi, celou dobu mlčí a potomci ji vytáhne s tím, že řekne, že podstatná část na nahrávce stejně není. Ale že je tam cosi před tím a cosi potom."

Martin Drtina, Věra Pfeifferová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme