Skinheadi se dožadovali lidských práv

Před budovou ministerstva vnitra demonstrovaly asi tři desítky skinheadů. Příznivci ultrapravicového hnutí protestovali proti policejnímu zásahu při skinheadském koncertu, který se konal 3. srpna v Praze. Průběh jejich shromáždění sledovali policejní těžkooděnci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ihned po příchodu hrstky demonstrantů jednoho z nich zatkla a odvezla. Podle informací reportéra ČRo 1 - Radiožurnálu Františka Lutonského měl na tričku nápisy propagující fašismus. Skinheadi na shromáždění před ministerstvem vnitra uvedli, že se hodlají proti zvůli policistů bránit.

Po nedávném pražském koncertě sedí dva neonacisté ve vazbě a vyšetřovatel je obvinil z propagace fašismu. Ministr vnitra Stanislav Gross už před časem vyhlásil extremistickým skupinám válku. Skinheadi proto na dnešní akci požadovali lidská práva také pro extremisty, což u většiny přítomných policistů vyvolalo úsměv na tváři.

Marika Táborská, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme