Skinheadi se sešli v Mladé Boleslavi

Asi sto padesát skinheadů se zúčastnilo odpoledního shromáždění na mladoboleslavském Starém hřbitově. Pod dozorem desítek policistů si připomněli památku svého kamaráda, dvaadvacetiletého Davida Blažka, který byl před pěti lety zavražděn. večer mají příznivci extrémních hnutí na programu soukromou párty a koncert v Kulturním domě Strenice, který zřejmě potrvá do časných ranních hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi účastníky shromáždění zazněly věty, že vrah nebyl potrestnán anebo že ještě všechny účty nejsou vyrovnány. Příznivci hnutí skinheads se pak s věnci vydali v průvodu přímo k Blažkovu hrobu. Jeden z pořadatelů, předseda sdružení Obrana národa Daniel Malý uvedl, že nejde o žádnou demonstraci, ale jen o klidnou vzpomínku na zavražděného kamaráda. Do nedalekých Strenic je na večer naplánován koncert, který bude mít charakter soukromé party. Očekává se, že policie proti pravicovým extremistům tentokrát zasáhne důrazněji, než tomu bylo o minulém víkendu v Senohrabech. Podle spolupracovníka ČRo 1 - Radiožurnálu Ladislava Pavlíka bude v záloze i středočeská zásahová jednotka.

Ministr vnitra Stanislav Gross totiž tento týden avizoval tvrdý postup proti extremistickým projevům. Policie je podle mluvčího okresního ředitelství policie v Mladé Boleslavi Ladislava Mareše při dnešní akci připravena ochránit zdraví, životy i majetek občanů.

Mluvčí okresního ředitelství policie v Mladé Boleslavi Ladislav Mareš Českému rozhlasu řekl, že už 6 osob skinheadů bylo předvedeno během příjezdu. Důvodem bylo většinou ověření totožnosti, 2 lidé byli předvedeni proto, že měli nášivky, které byly podezřelé, a budou muset ještě vysvětlovat, zda nešlo o propagaci fašismu. Byl také předveden občan Slovenské republiky, protože byl v evidenci nežádoucích osob.

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme