Skinheadovi, který pobodal Roma, hrozí až výjimečný trest

Na třicetiletého Roma zaútočil skinhead na svitavské diskotéce nejdříve rasistickými výroky a potom ho opakovaně bodl do břicha. Těžkým zraněním napadený podlehl. Agresivního skina obvinil vyšetřovatel z vraždy s rasovým podtextem a soudce rozhodl o jeho vzetí do vazby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skupinka mladých Romů šla v sobotních nočních hodinách na diskotéku do jednoho ze svitavských nočních klubů. Při vchodu se na ně bez příčiny obořil 22letý aktivní vyznavač skinheadského hnutí. Vytáhl nůž a nicnetušícího třicetiletého Roma třikrát bodnul, z toho 2 krát do břicha. Ani rychlým lékařským zákrokem a pětihodinovým snažením svitavských chirurgů se nepodařilo život Roma zachránit. Agresivního skina obvinil vyšetřovatel z vraždy s rasovým podtextem a soudce rozhodl o jeho vzetí do vazby.

Podle mluvčí Východočeské policejní správy Ivy Markové skinhead Roma nejprve slovně napadl rasistickými výroky a potom ho opakovaně bodl do břicha. Podle ní "na uvedené jednání pamatuje trestní zákon odnětím svobody na 12-15 let, nebo trestem výjimečným."

Dvaadvacetiletý skinhead byl už v minulosti za násilí s rasovým podtextem trestán. Před čtyřmi lety totiž bezdůvodně pobodal jiného Roma přímo na jedné ze svitavských ulic. Soud ho tehdy uznal vinným z ublížení na zdraví. Podle zástupce ředitele svitavské policie Tomáše Fadrného ale vyvázl jen s podmíněným trestem.

Markéta Kaclová, Jiří Máslo, Věra Pavlasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme