Skini dostali za napadení Romů podmínku

Českobudějovický soud rozdal skinům z kauzy Modrá hvězda podmíněné tresty. Skupina 18 holých lebek napadla v prosinci roku 1999 v českobudějovickém hotelu Modrá hvězda účastníky romské zábavy a zranila je.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skini před soudem | Foto: Česká televize

Samosoudce Jan Šticha jim za to uložil podmíněné tresty odnětí svobody v délce od půl roku do dvou let. Soud tak podle něj dal všem odsouzeným šanci změnit svůj dosavadní způsob života. Jeden z nich - student práv Michal Fidra - s tím ale spokojen není. "Dvanáct let po demokratické revoluci se u nás opakují politické procesy," tvrdí.

Podle ředitelky odboru styku s veřejností Kanceláře prezidenta republiky Jany Chalupové není ani tak důležitá výše trestu, jako to, jestli se poškozeným dostane v reálném čase satisfakce a odškodnění. "A já se obávám, že tak to nefunguje."

Spokojen s rozsudkem není ani zmocněnec poškozených Jakub Polák. "Na lavici bohužel sedí vesměs druhá a třetí garnitura, kdežto hlavní vůdcové a organizátoři unikli, anebo jejich úloha nebyla odhalena."

Rozsudek dosud nenabyl právní moci, a je možné se proti němu odvolat ke krajskému soudu.

Mirka Nezvalová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme