Ministerstvo životního prostředí stále nenašlo viníka, který do Dřínova přivezl 40 tun plastového odpadu

Ani po devíti měsících nikdo neuklidil přibližně 40 tun plastového odpadu, který do bývalé cihelny v Dřínově na Kroměřížsku přivezly kamiony zřejmě z Rakouska. Ministerstvo životního prostředí, které případ prošetřuje, konkrétního viníka dodnes nenašlo.

Dřínov (Kroměřížsko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plastový odpad (ilustrační foto)

Kdo v Dřínově uklidí 40 tun plastového odpadu - to není ani po devíti měsících jasné. (ilustrační foto) | Foto: Ben Kerckx | Zdroj: Pixabay

Petr Kolek bydlí v Dřínově přímo vedle cihelny, do níž někdo navezl tuny plastového odpadu. „Pokaždé, když sem přijede naše rodina, tak se všichni na to chodíme dívat a přemýšlíme, co se bude s odpadem dál dít,“ řekl Kolek. Podle jeho slov odpadky zapáchají a je doteď záhadou, co se s obsahem skládky stane.

Chceme odklonit odpad ze skládek, stávají se z nich chemické reaktory, říká ministr Brabec

Číst článek

Nezávislý starosta Dřínova Miroslav Štěpánek popsal, jak k navezení odpadků do cihelny došlo. „Kamiony přijely horní bránou, nacouvaly sem a odpadky prostě shodily. Můžeme být rádi, že tu máme ‚pouze 40 tun‘, protože jsou v České republice obce, které mají ve svých katastrech až 2000 tun podobného odpadu,“ uvedl Štěpánek.

K incidentu došlo před devíti měsíci, ale případ se stále nijak nevyvinul. Podle Štěpánka o  vyšetřování nemá obec žádné nové informace. „A už vůbec nevíme, kdy bude tento odpad z našeho katastrálního území odvezen, jestli k tomu vůbec dojde. Jsem toho názoru, že by likvidaci odpadu měl zaplatit ten, kdo ji způsobil,“ dodal Štěpánek.

Řidiči kamionu, kteří plasty do Dřínova přivezli, tvrdili, že odpad nakládali u třídicí linky u rakouských sousedů. Ministerstvo životního prostředí však zatím nezjistilo, jestli odpad pochází opravdu z Rakouska, přesto se podle svého mluvčího Ondřeje Charváta snaží přimět rakouskou stranu, aby za odpad převzala zodpovědnost.

Lukáš Veselý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme