USA 0:0 Česko

Zavírání do beden, projímadlo do kávy. Kriminalisté prošetřují údajnou šikanu pracovníků Škody Auto

Kriminalisté z Mladé Boleslavi začali prošetřovat případy údajných útoků na agenturní pracovníky ve výrobním závodě Škoda Auto. Zaměstnanci podle odborářů některé své kolegy šikanovali. Případy již začala řešit policie, Škoda Auto také minulý týden rozdala výpovědi několika zaměstnancům, kteří podle odborářů například lili kolegům projímadlo do kávy.

Mladá Boleslav Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejprodávanějšími modely v červenci byly Škoda Octavia a Fabia

Kriminalisté prošetřují údajnou šikanu pracovníků mladoboleslavské Škody Auto (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

První informace o případu se objevily koncem minulého týdne, v pondělí policejní mluvčí Markéta Johnová potvrdila, že policie obdržela podnět k prošetření incidentů. „Celá věc je ve fázi prověřování a v současné době mladoboleslavští policisté ověřují všechny skutečností a provádějí výslechy svědků i poškozených osob,“ uvedla Johnová.

Prezident Zeman bude dál jezdit Škodou Superb, v Lánech převzal již osmý vůz tohoto typu

Číst článek

Odmítla ale upřesnit, kdo ho podal. Policie podle mluvčí zatím ani neurčila právní kvalifikaci trestného činu. Není tedy jasné, co přesně pracovníkům, kteří se šikany podle odborářského týdeníku dopouštěli, hrozí.

‚Zavírání do beden‘

Útoky svým vedoucím nahlásili dva agenturní zaměstnanci. „Nalákali spolupracovníka k bedně s materiálem, chytli ho za nohy i ruce a hodili ho do bedny, zavřeli nad ním víko a sedli si na něj, aby nemohl vylézt. Pak do bedny otvorem nastříkali sprej imitující exkrementy. Takto jej tam drželi dlouhé minuty,“ popsal situaci týdeník Škodovácký odborář.

Podle týdeníku kmenoví zaměstnanci svým agenturním kolegům také mazali vazelínou nástroje, aby jim klouzaly v rukou, nebo mazali dveře karoserie, aby dotyčnému upadly na zem a způsobil tak škodu.

Policisté ani vedení škodovky neupřesnili, kolika lidí se šikana týkala. Podle Škodováckého odboráře skončili v některých případech agenturní zaměstnanci v pracovní neschopnosti.

Automobilka již případy odsoudila a po dvou týdnech šetření dala výpověď pěti svým zaměstnancům. Vedení agentury, která brigádníky do továrny dodávala, se zatím k případům nechce vyjadřovat.

Vojtěch Šrámek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme