Škody na technoparty u Boněnova zřejmě odnese jediný člověk

Největší českou technoparty, která proběhla před půl rokem u Boněnova na Tachovsku, zřejmě odnese jediný člověk. Během tří dnů přitom louky na ilegální akci nazvané CzechTech obsadilo kolem dvaceti tisíc tanečníků. Obviněný Roman Vajner se těsně před policejním zásahem snažil přesvědčit velitele těžkooděnců, aby s útokem počkali a nechali pozemek uklidit. Tím na sebe upoutal pozornost. Následovalo zatčení, vazba a obvinění z poškozování cizí věci ve formě spolupachatelství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

technoparty

technoparty | Foto: Josef Šmejkal

Policejní mluvčí Jindřiška Cholenská potvrdila, že jediným obviněným je pouze Vajner. "Vzhledem k tomu, že se v průběhu vyšetřování nepodařilo zjistit ani ustanovit další organizátory, není vedeno trestní stíhání proti dalším osobám."

Advokát obviněného Tomáš Ferenc ale považuje svého klienta za obětního beránka. "Začal vyjednávat za ty účastníky, aby to proběhlo klidně. Nebyl lhostejný k tomu, jak to dopadne. Za to, aby byl trestán, na rozdíl od těch, kteří se rozprchli nebo se tvářili, že se jich ta věc netýká, tak to si myslím, že není spravedlivé."

Markéta Kaclová, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme