Škody po smršti počítají i v Jeseníkách

Už druhým týdnem pracují lesáci na likvidaci popadaných smrků v Jeseníkách. Větrná smršť tu stejně jako ve Vysokých Tatrách zničila tisíce stromů. Kalamita zasáhla zejména údolí Bílé Opavy. Následky ale nebudou tak velké jako na Slovensku. Škody zatím Lesy České republiky nevyčíslily. Záleží na tom, zda se jim znehodnocené dřevo podaří vůbec prodat.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praděd

Praděd

Podle starosty Karlovy Studánky a zároveň revírníka Luďka Jurajdy se ale budou snažit naučnou stezku zachránit. "Já si myslím, že to zvládneme vlastními prostředky. Raději ať lidé dají peníze do Tater, tam je to mnohem horší a škody jsou obrovské. My to tentokrát ještě zvládneme. Jsou to tisíce metrů krychlových dřeva, ale finančně to nikdo nevyčíslí, protože budou vysoké ztráty. Dřevo je znehodnocené, to dřevo se nedá použít klasickým způsobem, protože je rozštípané, proto tam to zhodnocení bude velmi nízké."

Markéta Kaclová, Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme